rusest
kiirlaen

kiirlaen

kiirlaen

kiirlaen
kiirlaen
Kolm Euroopa potentsiaalset eralaenuturgu, millelt kasumit
lõigata

Platformi Robo.cash koostatud uuringust selgub, et kuigi Šveitsi, Läti ja Venemaa eralaenude turud on hetkel väikesed, on järgmise kahe kuni kolme aasta jooksul oodata eelpool mainitud turgudel plahvatuslikku väikelaenude mahukasvu.

 

 Võib tunduda imelik, et kuulus pangandusmaa Šveits on eralaenude osas teistest maas, kuid Cambridge Ülikooli majandusteadlaste sõnul oli Šveitsis väljastatud eralaenude maht veel 2014. aastal ligikaudu 15 miljonit eurot. Praeguseks on Šveitis laenumahu suurus üle 60 miljoni euro, mis  tähendab, et Šveits on möödunud nii Eestist, Soomest kui ka Hollandist.

 

Nimelt on viimastel aastatel avatud Šveitsis umbes 40 kiir- ja eralaenuplatvormi, mille edukus põhineb pikaajalistel pangandustraditsioonidel ja sellest lähtuvalt mainet. Kuid traditsioonid pole ainsad turu käivitajad. Näiteks Lätis, kus väljastatavate eralaenude kogumahud on küll väikesed, arendatakse paljude pankurite hinnangul kõige kvaliteetsemat Euroopa finantstarkvara ja e-pangandusplatvorme.

 

Läti fenomeni toestab ka riigi geograafiline paiknemine ning Euroopa investorite ligipääs kõrgelt arenenud tehnoloogiaturule. Sestap paigutas KPMG 2016. aasta laenuturgude raportis dünaamiliste turgude nimistus Läti Saksamaa ja Prantsusmaa järele. 2017. aasta lõpus võttis Läti seim vastu uue finantsteenuste paketi, mis muudab lõunanaabrite laenuturu veelgi paindlikumaks ning investorisõbralikumaks.

 

Venemaa turule on sisenenud palju tõsiseid era- ja väikelaenu pakkujaid. See on tekitanud tõsiseltvõetava kasvupotentsiaali turul, kus veel mõne aasta eest oli tõsiseid probleeme laenuandjate kvaliteedi ja vähesel arvul laenu võimalustega. Samas näitab statistika, et nõudlus Vene siseturul tarbimislaenude järgi on kasvamas, sest näiteks perioodil 2014 kuni 2016 kasvas Venemaal väljastatud kiirlaenude maht 131st kuni 195 miljardi rublani 2016. aastal.

x