rusest
bn

bn

bn

bn
bn

2015. aasta viimases kvartalis langes Taani kinnisvara tagatisel laenudel intressimäär negatiivseks, -0.0562%. Piltlikult öeldes tähendas see olukorda, kui omades laenu kinnisvara tagatisel, ei maksnud laenusaaja pangale raha, vaid pank maksis laenusaajale ise raha negatiivse intressi arvelt. See aga ei tähendanud, et iga laen kinnisvara tagatisel tooks selle omanikule raha sisse - tegu oli siiski erandliku fenomeniga, mille juured on kinni sellises mõistes nagu ujuv intressi. Taanis ujuvat intressi kinnisvara tagatisel laenude juures enam kasutusel ei ole. Mujal Euroopas on laenudel kinnisvara tagastisel ujuv intress seotud Euribor´iga, millele iga pank lisab juurde oma 1,5-2,0% suuruse intressimarginaali. 

Mõnikord võib ette tulla selline olukord, kui noor pere soovib pangast saada kodulaenu ja kõik tingimused on selle saamiseks täidetud – välja on valitud sobiv ja taskukohane kinnisvara, kui vaja, siis on olemas ka lisatagatis, laenutaotleja(te)l olemas on nõutud suuruses sissetulek, mida igakuine laenumakse kuigivõrd ei morjendaks ning varasem eeskujulik krediidikäitumine, aga sellegipoolest on panga vastus laenutaotlusele negatiivne. Milles siis asi?

Sobivat laenu - olgu selleks siis kiirlaen, tarbimislaen, laen kinnisvara tagatisel, autoliising või autolaen - on lihtne valida nende ettevõtete poolt pakutavate seast, kes annavad välja pikajalisi laene, on oma tegevuses kindlad ja praktikas läbiproovitud. Tänapäeval on laenu saada üpriski lihtne, aga kõigepealt on vaja endale selgeks teha, milline laen on antud olukorras kõige sobilikum.

x