rusest
bn

bn

bn

bn
bn

SMS laen on kõige kiirem ja kättesaadavam laen.  Arvestades neid faktoreid ei tasu arvata, et laenu väljastatakse kergekäeliselt. Ka SMS laenu taotlemisel peab läbima mõningaid kontrolle. Kui kõik on kinnitatud, laekub raha laenutaotleja kontole väga kiiresti – tavaliselt mõne tunni jooksul.

Tähelepanu tuleb osutada sellele, et intressimäär on üpriski kõrge ja tagastamisaeg lühike ning just seetõttu soovitatakse SMS laen tagasi maksta esimesel võimalusel. Kui SMS laenu tagastamisega hilinetakse võib rakenduda viivise tasu.

Autoliising tuleb appi kui soovid täita oma unistust. Igaüks soovib endale autot,  mis ei oleks ainult sõiduvahend, vaid kannaks edasi ka inimese isikupära ja elustiili. Kuna autos veedetakse väga suurt osa oma päevast, siis tähtis on ka mugavuse ja turvalisuse faktor.

2015. aasta viimases kvartalis langes Taani kinnisvara tagatisel laenudel intressimäär negatiivseks, -0.0562%. Piltlikult öeldes tähendas see olukorda, kui omades laenu kinnisvara tagatisel, ei maksnud laenusaaja pangale raha, vaid pank maksis laenusaajale ise raha negatiivse intressi arvelt. See aga ei tähendanud, et iga laen kinnisvara tagatisel tooks selle omanikule raha sisse - tegu oli siiski erandliku fenomeniga, mille juured on kinni sellises mõistes nagu ujuv intressi. Taanis ujuvat intressi kinnisvara tagatisel laenude juures enam kasutusel ei ole. Mujal Euroopas on laenudel kinnisvara tagastisel ujuv intress seotud Euribor´iga, millele iga pank lisab juurde oma 1,5-2,0% suuruse intressimarginaali. 

Mõnikord võib ette tulla selline olukord, kui noor pere soovib pangast saada kodulaenu ja kõik tingimused on selle saamiseks täidetud – välja on valitud sobiv ja taskukohane kinnisvara, kui vaja, siis on olemas ka lisatagatis, laenutaotleja(te)l olemas on nõutud suuruses sissetulek, mida igakuine laenumakse kuigivõrd ei morjendaks ning varasem eeskujulik krediidikäitumine, aga sellegipoolest on panga vastus laenutaotlusele negatiivne. Milles siis asi?

Sobivat laenu - olgu selleks siis kiirlaen, tarbimislaen, laen kinnisvara tagatisel, autoliising või autolaen - on lihtne valida nende ettevõtete poolt pakutavate seast, kes annavad välja pikajalisi laene, on oma tegevuses kindlad ja praktikas läbiproovitud. Tänapäeval on laenu saada üpriski lihtne, aga kõigepealt on vaja endale selgeks teha, milline laen on antud olukorras kõige sobilikum.

x